Dzisiaj jest pt maja 10, 2024 6:15 pm


Przedplata klienta a faktury generowane automatycznie

Jak użyć danej funkcji i do czego ona służy.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

NOVAIA

  • Posty: 14
  • Rejestracja: sob gru 20, 2008 9:45 pm
  • Lokalizacja: Rzeszów

Przedplata klienta a faktury generowane automatycznie

Postwt paź 20, 2009 11:44 am

Mam klopot z przedplatami klientow i pozniejszymi fakturami generowanymi automatycznie. Jezeli wszystko dobrze zrozumialem, to powinno byc ok - a nie jest. Robie tak: klienci wplacaja za miesiac/ce do przodu. Ja to wprowadzam w ich oplatach - po prostu dodaje jaka kwota i za jaki miesiac - nawet zrezygnowalem z opisywania co i za co - myslac, ze moze to cos przeszkadza... zalozmy ze jest teraz pazdziernik, klient ma uregulowane do konca listopada - wiec wplaty sa za poprzednie miesiace, za pazdziernik i dodana jest jego przedplata za listopad. W listopadzie (zalozmy 2 listopada) generuje faktury automatycznie i zaznaczam opcje "jśli rozliczony abonament wystaw fakture gotowkowa". Puszczam generowanie i tutaj zonk... nie dosc, ze faktury przy takich klientach ktorzy maja juz za listopad i dalej do przodu zaplacone sa przelewowe a nie gotowkowe, to jeszcze musze recznie poprawiac w ich wplatach te faktury - ze sa juz zaplacone. Po 3 miesiacu takiej zabawy mam dosc! Gdyby to bylo 5 klientow, to luz, ale jak takich klientow mam ponad 100, to przestaje sie to robic zabawne. Podpowiedzcie - co robie zle, no chyba ze u innych tez jest ten problem, to wtedy Panie Piotrze - poszperaj Pan w kodzie :-)
Pozdrawiam,
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt paź 20, 2009 1:51 pm

Pewnie ma Pan ustalone na sztywno na karcie klienta sposob i termin platnosci. To ma priorytet w stosunku do innych ustalen przy generowaniu faktur.
Prosze to sprawdzic.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

NOVAIA

  • Posty: 14
  • Rejestracja: sob gru 20, 2008 9:45 pm
  • Lokalizacja: Rzeszów

Postwt paź 20, 2009 2:28 pm

Czyli jezeli dobrze rozumiem, jezeli u klientow w ich karcie nie bedzie ustalony sztywny sposob i terminzaplaty, to bedzie dzialalo?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt paź 20, 2009 2:36 pm

Tak. Dokladnie.
Ustalenie na karcie klienta terminu i formy platnosci ma nadrzedne znaczenie.
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Funkcje programu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości