Dzisiaj jest sob maja 11, 2024 10:23 am


kolejna propozycja i udogodnienie

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

netsystem

  • Posty: 11
  • Rejestracja: wt wrz 30, 2008 10:32 pm

kolejna propozycja i udogodnienie

Postczw paź 30, 2008 11:22 pm

Nie wiem jak wam ale mi troszke przeszkadza na FV a jeszcze bardziej w programie ze czesc zeczy jedzie sie po indexie a czesc po nr FV. Mam systeuacje ze w pewnym momencie rozni mi sie index od nr FV i przy sciaganiu naleznosci mozna latwo sie zapedzic bo mamy do wyboru index lub nr FV, Obstawalbym zeby wszytko zrobic po nr FV zeby nie bylo mozliwosci pomylki, a i po co drukowac index na FV ?
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpt paź 31, 2008 6:20 pm

Zuwaz tylko, ze przy numeracji miesiecznej faktur masz w danym roku 12 faktur o numerze "1". Do identyfikacji faktury nie mozna uzyc pelnego numeru (z "lamaniami" przez miesiac i rok) gdyz istnieje zawsze mozliwosc zmiany sposobu "lamania" jak i samej maski nakladanej na numer faktury.

Ja sam nie jestem zwolennikiem miesiecznej numeracji faktur, bo IMHO to tylko dodatkowa komplikacja, ale wysluchalem argumentow uzytkownikow, ktorzy tych faktur w roku maja po kilka(nascie) tysiecy i to faktycznie przy naszej specyfice dzialalnosci moze byc problem. Niestety ma to tez swoje wady, bo sam numer faktury w danym roku nie identyfikuje juz jednoznacznie dokumentu.

Mam nadzieje, ze nie zamieszalem za bardzo tym wywodem :-)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron