Dzisiaj jest ndz cze 02, 2024 11:01 am


silnik bazy - Paradox -> MS SQL

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

solitaire

  • Posty: 4
  • Rejestracja: wt sie 03, 2010 10:24 pm

silnik bazy - Paradox -> MS SQL

Postwt sie 17, 2010 1:57 am

zrobilem troche 'crash testow' bazy przed wdrozeniem pyxisa i niestety nie mam do obecnego silnika zaufania. najwiecej wpadek jest przy pracy przez VPN na zmapowanym dysku. w zwiazku z tym bardzo prosze autora programu o rozwazenie przesiadki na MS SQL. bedzie wiele pracy i pewnie na poczatku zdarzy sie pare wpadek ale mysle ze na dluzsza mete uzytkownicy beda wdzieczni. nie usmiecha mi sie odtwarzac wszystkiego dla kilkuset osob po jakims czasie. dodam tylko ze od lat pracuje na subiekcie wystawionym przez VPN na zewnatrz i ostatni crash bazy mialem jeszcze za czasow subiekta na MS Access (cos ok 2004 roku).
Offline

rzirzi

  • Posty: 188
  • Rejestracja: wt sie 10, 2010 7:24 am

Re: silnik bazy - Paradox -> MS SQL

Postwt sie 17, 2010 9:16 am

solitaire pisze:zrobilem troche 'crash testow' bazy przed wdrozeniem pyxisa i niestety nie mam do obecnego silnika zaufania. najwiecej wpadek jest przy pracy przez VPN na zmapowanym dysku. w zwiazku z tym bardzo prosze autora programu o rozwazenie przesiadki na MS SQL. bedzie wiele pracy i pewnie na poczatku zdarzy sie pare wpadek ale mysle ze na dluzsza mete uzytkownicy beda wdzieczni. nie usmiecha mi sie odtwarzac wszystkiego dla kilkuset osob po jakims czasie. dodam tylko ze od lat pracuje na subiekcie wystawionym przez VPN na zewnatrz i ostatni crash bazy mialem jeszcze za czasow subiekta na MS Access (cos ok 2004 roku).

POPIERAM OBIEMA NOGAMI I RĘKAMI :)
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sie 17, 2010 11:35 am

Ja na Pyxisie w sieci pracuje od 4 lat a na programie do obslugi firmy od lat 12tu i mam spojne i kompletne bazy, wiec sie nie zgodze z tym, ze bedziesz musial cokolwiek odtwarzac po jakims czasie. Archiwizacja jak wszedzie to jest podstawa budowania bazy danych niezaleznie na jakim systemie. To raczej sprawa bezdyskusyjna. Obecna baza zle znosi zerwanie polaczenia bez zamkniecia wczesniejszego tabel, wiec stad moze Twoje probkemy z VPNem. Wystarczy wtedy odbudowa indexow PardoxRepair'em i jest OK.

Zmiana silnika baz danych to jak drobna korekta wiezowca przez wymiane jego fundamentow i kilku dolnych pieter na inne. Burzymy i stawiamy od nowa. :-)
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Jardo

  • Posty: 431
  • Rejestracja: pt lut 12, 2010 10:26 pm

Postwt sie 17, 2010 9:09 pm

Nie mniej jednak przesiadka na MySQL umożliwiłaby stworzenie w przyszłości wersji "online" czyli napisanej w php i zarządzanej z poziomu www.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2143
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postwt sie 17, 2010 9:15 pm

Zrobienie takiej wersji nigdy nie bylo moim zamiarem ani celem :-)
Piotr Szkut - PYXIS

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości