Dzisiaj jest sob maja 11, 2024 9:15 am


Brak podziału uprawnień w programie

Jakie funkcje dodać, co ulepszyć...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pio

  • Posty: 14
  • Rejestracja: czw sty 15, 2009 11:57 pm
  • Lokalizacja: Odolanów

Brak podziału uprawnień w programie

Postpn lut 23, 2009 5:02 am

Witam

Jak widać program rozwija się w dobrym kierunku, ale zabrakło mi tu podziału uprawnień do obsługi programu.
Np. Pani Krysi z księgowości, która np. wystawia faktury, monitoruje płatności, ewidencja itd. nie potrzebuje konfigurować programu ani kartotek, a pan Jarek nie musi grzebać w dokumentach księgowych itd. czy też w konfiguracji programu chyba, że zostaną mu przydzielone takie uprawnienia, idąc dalej tym tropem kolejne uprawnienia dla osoby pracującej w innym pomieszczeniu np. przyjmującej wpłaty, zlecenia serwisowe, czy tworzącej listę oczekujących, zamontowanych, umowy. Teraz każdy, kto włączy program ma dostęp do wszystkiego.
Proponuje zastosować rozwiązanie z innych programów np. Subiekt, CDN OPTIMA,
Start programu
Login:
Hasło:
Zdeklarowane wcześniej przez admina moduły, do których użytkownik ma dostęp np.
Moduł Handel, Moduł Serwis, Moduł Faktury, Moduł Analizy, Moduł Raport, Moduł Exportu, Moduł Importu, itd.
Tylko login administratora i hasło umożliwia, zalogowanie się do programu z pełnym dostępem (np. dla właściciela firmy) i nadawanie nowych loginów, haseł, uprawnień.
Offline

marcin_siedlce

  • Posty: 75
  • Rejestracja: ndz paź 05, 2008 9:23 pm

Postpn lut 23, 2009 10:38 pm

Jestem za tym co pisał przedmówca.

Dodatkowo sugeruję wprowadzenie innego loginu i hasła dla każdego użytkownika.
W naszej sieci tak jak zepewne u więszkości króluje autoryzacji pppoe. W kartotece użytkownika wpisujemy jego login i hasło aby np. serwis jadąc do awarii miał wszelkie dane klienta.
Nowa opcją Pyxisa jest ibok. Jest możliwość drukowania na fakturach loginu i hasła dostępu do ibok. Jak zauważycie wydrukują się dane do logowania pppoe. Czy to jest bezpieczne?
dlatego wnioskuję o utworzenie możliwości wpisania dla każdego użytkownika zakłądki z loginem i hasłem tylko do ibok.
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Re: Brak podziału uprawnień w programie

Postpn lut 23, 2009 11:07 pm

pio pisze:Witam

Jak widać program rozwija się w dobrym kierunku, ale zabrakło mi tu podziału uprawnień do obsługi programu.


W brew pozorom nie jest to prosta w implementacji funkcja. Jest wpisana na "wishlist", ale niestety musi poczekac az "ciekawsze" funkcje zostana opracowane.
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

Pyxis

Site Admin

  • Posty: 2142
  • Rejestracja: pn wrz 29, 2008 11:40 pm
  • Lokalizacja: Strzegom

Postpn lut 23, 2009 11:13 pm

marcin_siedlce pisze:Nowa opcją Pyxisa jest ibok. Jest możliwość drukowania na fakturach loginu i hasła dostępu do ibok. Jak zauważycie wydrukują się dane do logowania pppoe. Czy to jest bezpieczne?
dlatego wnioskuję o utworzenie możliwości wpisania dla każdego użytkownika zakłądki z loginem i hasłem tylko do ibok.


W zamysle te pola nie mialy sluzyc do danych dla PPPoE. Drukowanie na FV tych informacji tez jest opcjonalne. Mozna je wylaczyc.
Moze jakos pola na login o haslo z zakladki INTRUX wykorzystac?
Piotr Szkut - PYXIS
Offline

pio

  • Posty: 14
  • Rejestracja: czw sty 15, 2009 11:57 pm
  • Lokalizacja: Odolanów

Postwt lut 24, 2009 12:37 am

Witam i dziękuje za szybką odpowiedz, ale obawiam się, iż nie możemy za długo czekać, ponieważ może się to odbić na każdej firmie poważnymi stratami finansowymi.
Rozumiem, że to nie jest machnięcie resztką, ale proszę w miarę możliwości pomyśleć o tym.

Pozdrawiam

Wróć do Propozycje użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron